01 lutego • 20:11

Biznesmeni dla młodych – przyszłość z sukcesem

Fundacja Instytut GEBO we współpracy z Fundacją GoodNetwork przygotowały dla uczniów klasVIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych wyjątkowy program szkoleniowy, którego celem jest zaszczepienie ducha przedsiębiorczości wśród młodych osób. Cykliczne spotkania ze znanymi biznesmenami otworzą drzwi do świata przedsiębiorczości i wskażą drogę do sukcesu.

Biznesmeni dla młodych to autorski program Zbyszka Dzideczka i Jacka Siatkowskiego, którego celem jest zaszczepienie w młodzieży pasji do biznesu. W każdym miesiącu odbywają się spotkania młodych osób ze znanymi biznesmenami, którzy opowiadają o początkach swojej działalności, trudach, które musieli pokonać, o pierwszych sukcesach, a także o tym, że w drodze kariery zawodowej zawsze warto iść do przodu i pomimo wielu przeszkód każdy krok przybliża nas do celu, jakim jest sukces w biznesie.

Każde młode pokolenie jest nadzieją na kolejnych wspaniałych ludzi, wspaniałe przedsięwzięcia i triumfy. Ambitna młodzież pełna zapału i apetytu na sukces to nasza przyszłość, jednak tu i teraz brakuje im praktycznej wiedzy dotyczącej przedsiębiorczości. Młodość to brawura, ale w biznesie potrzebna jest też ostrożność, wyobraźnia, aby własna firma nie przyniosła problemów z urzędem skarbowym, czy żeby działalność nie zakończyła się upadkiem czy wręcz bankructwem. Ponieważ najtaniej jest się uczyć na cudzych błędach, postanowiłem stworzyć program szkoleniowy dedykowany młodym, w którym to starsze, doświadczone pokolenie przekaże cenną wiedzę – mówi Zbyszek Dzideczek, pomysłodawca programu, ekspert Fundacji Instytut Gebo.

Budowanie biznesu od podstaw jest trudne, żmudne, czasochłonne i często obarczone ryzykiem. Do sukcesu prowadzi długa droga. To lata pracy, zdobyta wiedza podczas szkolenia nie tylko ułatwi zrobienie kariery, ale także będzie cennym drogowskazem, na co zwrócić uwagę, by uniknąć błędów.

Pomyślałem, że warto aby ci bardziej doświadczeni, którzy przetarli już biznesowe szlaki, podzielili się wiedzą z młodymi, opowiedzieli o swoich pomysłach, początkach działalności, błędach, a także o tym, jak z tych błędów czerpać wnioski i przekładać je na sukces. Nie zawsze trzeba budować dom od nowa. Jeśli można młodym pomóc, aby nie musieli zmagać się z przeciwnościami – zawsze warto to zrobić. Na cudzych błędach najtaniej i najłatwiej się uczy. Jeżeli młodziaki posłuchają właśnie tych starszaków, to może na etapie początkowym rodzenia się czy konstruowania biznesów unikną pewnych zawirowań czy problemów związanych z tym, co się wiąże z rozwijaniem własnych firm. W tym celu powstał program szkoleniowy Biznesmeni dla młodych – wyjaśnia Zbyszek Dzideczek.

Podczas spotkań młodzież ma szansę zdobyć cenną praktyczną wiedzę od osób, które osiągnęły zawodowe cele i chcą podzielić się przepisem na udany biznes. Każdy sukces to inna historia, różne inspiracje, różne początki. I jeden wspólny cel
– przekazać wiedzę młodym.

02 lutego • 16:13

Kim jest dzisiaj przywódca?

Charyzma, konsekwencja w działaniu, wiarygodność – oto cechy prawdziwego lidera. Człowiek w roli przywódcy staje się...

02 lutego • 16:13

Każdy jest negocjatorem

Negocjujemy codziennie, poczynając od najbardziej prozaicznych spraw, jak to, co zjemy na śniadanie, albo na co wybierzemy...

02 lutego • 16:11

Czy powinniśmy negocjować z dziećmi?

Komunikacja z dziećmi bywa wyzwaniem, o czym wie chyba każdy rodzic. Rodzinnie stawiamy czoła buntom dwulatka czy...

0 lat

łącznego doświadczenia expertów

0

uczestników w projektach

0

godzin przekazanej wiedzy

Kontakt

https://instytut-gebo.pl/wp-content/uploads/2022/03/marcin_dzideczek.jpg

Prezes Zarządu

Marcin Dzideczek

«To, co dajemy dla świata
i innych, zawsze do nas powraca»

Dane firmy:

Fundacja Instytut GEBO
NIP 1182228889
REGON 389977868
KRS 0000922183